Kolejne firmy wyróżnione znakiem Made in Toruń

2021-10-19
Kolejne firmy wyróżnione znakiem Made in Toruń
Kategoria:   kategoria 1

14 firm odebrało w poniedziałek 18 października certyfikaty  znaku jakości Made in Toruń. Wśród przedsiębiorstw wyróżnionych statuetkami są m.in. start-up’y zajmujące się technologiami nanowęglowymi, firmy z branż paliwowej,  medycznej, czy programistycznej. Na liście są też szkoła językowa, centrum nurkowe, pralnia chemiczna, czy  firma consultingowa.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się w Centrum Sztuki Współczesnej. W Kinie Centrum  Prezydent Torunia wręczy statuetki Made in Toruń przedstawicielom 14  firm. Dodatkowo podczas wydarzenia Michał Zaleski uhonorował statuetką Diamentowego Anioła Pana Józefa Kanie, który od 1966 roku prowadzi zakład szewski przy ul. Radiowej, na lewobrzeżu w  Toruniu. O 92-latku z wielką pasją do swojej pracy zrobiło się ostatnio głośno za sprawą mediów społecznościowych. Na odzew nie trzeba było czekać. Pomoc w zebraniu zleceń dla doświadczonego szewca zaoferowała znana firma z branży. Pan Józef, oprócz napraw, szyje również buty – szpilki, eleganckie pantofle oraz buty do tańca.

W 9 edycjach projektu Made in Toruń wyróżniono  łączne 225  firm. Made in Toruń to certyfikat jakości przyznawany przez Kapitułę złożoną z przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu – CWB, IPH, TARR, Wydział Promocji i Turystyki UM. - Prowadzony przez CWB projekt Made in Toruń ma wzmacniać pozytywny wizerunek toruńskich produktów i usług. W mieście działa ponad 25 podmiotów gospodarczych, jest więc z czego wybieraćpodkreśla  Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.madeintorun.pl i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Lista laureatów znaku jakości Made in Toruń 18.10.2021.

1. Celuch Consulting – usługi szkoleniowe

Poznajcie człowieka, który pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji, motywacji, rozwoju biznesu. Krzysztof Celuch jest mówcą, konsultantem biznesowym, wykładowcą akademickim i przedsiębiorcą prowadzącym Celuch Consulting. Najlepszym wyznacznikiem skuteczności działań firmy jest grono ponad 100 klientów na terenie całego świata – od Meksyku po Chiny.

2. Oxford Station Akademia Językowa – Oxford Stage

Oxford Station to szkoła, która powstała z pasji do języka angielskiego. Każdego dnia pod okiem wykwalifikowanych wychowawców najmłodsi uczniowie bawiąc się w otoczeniu angielskich słów zdobywają wiedzę, a starsi uczniowie przygotowują się do egzaminów. Metoda Oxford Stage opiera się na nauce komunikacji,  wykorzystywaniu podczas zajęć popularnych gier angielskich i amerykańskich gier  planszowych, to nauka przez zabawę, motywacja do podejmowania wyzwań, wywoływanie pozytywnych emocji i współpraca w grupie.

 3. Nanoseen – nanomembrany do odsalania wody

Firma Nanoseen tworząca przełomowe i innowacyjne rozwiązanie dla odsalania wody - nanomembrany NanoseenX została wyróżniona certyfikatem  Made in Toruń.  Toruńska firma stworzyła pierwsze na świecie rozwiązanie, które wykorzystuje proces filtracji i nie wymaga dostarczenia energii czy ciśnienia. Umożliwia oczyszczenie wody morskiej, słonej, ścieków do czystej wody pitnej w ciągu kilku minut.

 4. ADOP Sp. z o.o. – oprogramowanie na zamówienie

Od kilkunastu lat projektują i wdrażają w firmach oprogramowanie do zarządzania produkcją, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Niepowtarzalny i elastyczny system zarządzania,  wzbogacają o nowe funkcjonalności – dzięki temu system rozwija się razem z firmą, która go używa. Poznajcie ADOP Sp. z o.o.  - to kolejny laureat znaku jakości Made in Toruń.

5. KONICZYNKA – Montaż wykładzin

Firma Koniczynka od 1990 roku jest jednym z największych, specjalistycznych sklepów w województwie kujawsko -pomorskim, z główną siedzibą w Toruniu. Salon sprzedaży w Toruniu to aż ponad 1400 m2 powierzchni handlowej. Długoletnia współpraca z wiodącymi producentami pozwala na zaprezentowanie  bogatej i doskonałej jakościowo oferty, w najlepszych cenach. Koniczynka to również montaż wykładzin. Posiadają 30-letnie doświadczenie  dzięki czemu są w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom  Klientów.

6. KM Kominki – Piece – usługi zduńskie

Rustykalnie, czy nowocześnie?  Bez względu na to co wybierzecie, będzie profesjonalnie i zgodnie ze sztuką!  KM Kominki - Piece to kolejny laureat znaku jakości Made in Toruń  Firma oferuje kompleksowe i profesjonalne usługi zduńskie: kominki otwarte i zamknięte, kuchnie kaflowe, piece kaflowe,  kominki z płaszczem wodnym, wędzarnie, piece chlebowe.

7. Lecznice Citomed Sp. z o.o. – medycyna podroży – szczepienie Covid-19

Centrum Medycyny Podróży Citomed to jedyne miejsce w Toruniu, gdzie pod okiem specjalisty można kompleksowo przygotować się do wyjazdu w rejony o innych warunkach klimatycznych i sanitarnych. Lecznice Citomed posiadają wszystkie niezbędne CERTYFIKATY bezpieczeństwa i należą do Krajowej Sieci Ośrodków Medycyny Podróży. Citomed wydaje też Międzynarodową Książeczkę Szczepień, tzw.: żółtą książeczkę - dokument wymagany w niektórych regionach świat.

8. Proxima sp. j. – sterownik SOS

Firma Proxima powstała w 1995 r. i od początku działalności zajmuje się projektowaniem oraz produkcją urządzeń elektronicznych. Pierwszymi produktami były zabezpieczenia do pojazdów. Jako pierwsi w Polsce wyprodukowaliśmy autoalarm ze zmiennym kodem, immobiliser antyporwaniowy KIDNAPER. Następnymi produktami były sterowniki radiowe. Produkują też moduły GSM wykorzystywane przez Agencje Ochrony oraz indywidualnych klientów do powiadamiania o alarmach oraz zdalnego sterowania innymi urządzeniami poprzez sieć GSM. Najnowszymi produktami są sterowniki, karty radiowe oraz piloty wykorzystywane w automatyce bramowej.

9. Instytut Technik Węglowych – wdrażanie nowych materiałów z komponentów nanowęglowych

Instytut Technik Węglowych  jest właścicielem marki  CARBON4NANO. Są jedynym w Polsce producentem koncentratów i dyspersji na bazie nanorurek węglowych. ITW prowadzi zaawansowane badania w zakresie rozwijania technologii nanowęglowej, poprzez udoskonalanie nanorurek węglowych, ich oczyszczanie, chemiczne modyfikowanie i dyspergowanie. Instytut oferuje ekspertyzy i analizy w zakresie składu pierwiastkowego, składu chemicznego, właściwości elektrycznych, struktury krystalicznej i składu fazowego betonów oraz ceramiki oraz badania wpływu promieniowania jonizującego na procesy degradacji materiałów.

10. AWIX OIL – hurtowa i detaliczna sprzedaż paliw

Przedsiębiorstwo AWIX OIL zostało założone w Toruniu w 1996 roku. Od początku działalności zajmuje się hurtową sprzedażą oleju napędowego i oleju opałowego. AWIX-OIL to także sieć stacji benzynowych na terenie całego województwa.

11. Family Diving – szkoła nurkowania Family Diving

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygotowywać się do nurkowania, potrzebujesz udoskonalenia po latach nieobecności w wodzie, czy też chcesz poszerzyć swoje umiejętności o kurs specjalistyczny, to szkoła Family Diving jest odpowiednim miejscem dla każdego. Zapewniają szkolenia nurkowe dostosowane do potrzeb i oczekiwań, w szerszym gronie pasjonatów jak i kameralnej, indywidualnej atmosferze, tak aby wyszkolić profesjonalnych, pewnych swoich umiejętności nurków.

12. Ekopral – serwis usług pralniczych i czyszczenia chemicznego

Ekopral - Pralnia Chemiczna Pralnia Wodna to kolejny laureat znaku MADE IN TORUŃ.   Działają  w Toruniu od 1997 roku ‼ Jako jedna z pierwszych firm na rynku zaproponowali profesjonalne usługi pralnicze zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm i instytucji. Wieloletnie doświadczenie, terminowość i zaufanie kilkuset tysięcy klientów zaowocowało przyznaniem przez Kapitułę certyfikatu jakości Made in Toruń.

13. NZOZ Remedis / Remedis PRO – pomoc psychoterapeutyczna

NZOZ Remedis / Remedis PRO  oferuje pomoc w zakresie:

- leczenia wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu,

- pomocy psychoterapeutycznej, psychologicznej, psychiatrycznej, logopedycznej, neurologopedycznej i pedagogicznej.

14. Orto-Clinic  – profilaktyka i leczenie wad dzieci i młodzieży

To gabinet stworzony z pasji do ortodoncji. W odpowiedzi na indywidualne oczekiwania Pacjentów Agnieszka Piontek stworzyła miejsce, gdzie sztuka spotyka się z medycyną otwierając drogę do pięknego uśmiechu. Orto-Clinic współpracuj ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, nieustannie poszerza swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach.

 

 

Archiwalne

Celem projektu MADE IN TORUŃ jest wzmacnianie wizerunku najlepszych
toruńskich produktów i usług.

Michał Zaleski
Prezydent Miasta Torunia